De 51e editie van de Ronde van Noord-Holland was een fijn lentefeest! Meer dan 3.500 fietsers genoten van zonnige omstandigheden, bloeiende bollenvelden en pittoreske dorpjes tijdens deze sportieve klassieker.
Het zonnige weer, dat dit voorjaar recordhoogtes bereikte, gaf niet alleen de natuur een boost, maar zorgde ook voor perfecte fietsomstandigheden én een extra fijne buitenervaring voor menig sportliefhebber.
Voor veel Nederlanders die naast het fietsen ook van sportweddenschappen houden, had de lente nog een extra dimensie. Dankzij bookmakers zonder Cruks (zie: https://www.cardplayer.com/nl/wedden/bookmakers-zonder-cruks) kregen sportfans de ultieme kans om op lokale sportcompetities te wedden, zoals de Eredivisie of de Keuken Kampioen Divisie.
Vooral wedstrijden tussen historische rivalen zoals Ajax en Feyenoord, of promotie strijders uit de KKD, zorgden voor spanning in de huiskamers én op gevulde terrassen.
Het combineren van een zonnige fietstocht met de spanning van het inzetten op favoriete sportteams maakte de lenteweekenden nog levendiger. De recordhoeveelheid zonuren versterkte immers niet alleen het fietsplezier in de Ronde van Noord-Holland, maar ook het enthousiasme voor sportbeleving in al haar vormen.
Met start- en finishlocaties in Alkmaar, Hoorn en Purmerend fietsten de deelnemers routes van 85, 110 en 160 kilometer door het karakteristieke Hollandse landschap van polders, molens en stolpboerderijen. De langste route deed zelfs de dijk bij Enkhuizen aan, waar je uitzicht op het Markermeer hebt, één van de grootste kunstmatige meren ter wereld.
De lentezon en de aangename temperatuur van 23°C maakten het fietsen bijna moeiteloos, terwijl de felgekleurde tulpen en hyacinten de route extra sfeervol maakten. Wist je dat Nederland jaarlijks ruim 2 miljard tulpen produceert? Veel van die bloemen komen uit dezelfde streek waar de Ronde van Noord-Holland doorheen slingert.
En de zon liet zich niet toevallig volop zien. Slechts drie weken eerder, op 27 maart, werd in Noord-Holland een nieuw zonrecord gevestigd met maar liefst 220 zonuren. Dit is evenveel als een gemiddelde zomerse mei. Dit uitzonderlijke voorjaarsweer gaf de regio letterlijk en figuurlijk energie, waarbij sommige fietsers zelfs van een vroege ‘vakantiesfeer’ spraken.
Naast het genieten van de natuur en het sporten, werd er ook iets teruggegeven. Dankzij alle deelnemers werd er maar liefst € 5.345,50 voor de Hartstichting opgehaald, wat bijdraagt aan een hartgezondere toekomst voor iedereen.
Volgens cijfers van de Hartstichting overlijden er dagelijks nog altijd ruim 100 mensen in Nederland aan hart- en vaatziekten. Investeren in onderzoek en preventie blijft dus van levensbelang.
Met het zonrecord nog vers in het geheugen en de zonnebrillen wellicht nog op de neus, kijken veel mensen nu alweer uit naar de 52e editie in 2026. Als de zon zich dan opnieuw zo van haar beste kant laat zien, belooft het opnieuw een dag vol zon, plezier en sportieve prestaties te worden. Misschien zelfs een compleet nieuw deelnemersrecord!