HOORN - Burgemeester Jan Nieuwenburg heeft een appartement aan de Dr. C.J.K. Van Aalstweg voor een periode van vier weken gesloten. De reden voor de sluiting is een explosie die bij het appartement heeft plaatsgevonden. De bewoners zijn hierover geïnformeerd. Het appartement is verzegeld en omwonenden zijn geïnformeerd over de sluiting.

Explosie

De explosie die plaatsvond op 3 maart rond 18.30 uur heeft aanzienlijke schade aangericht en heeft in de buurt geleid tot grote onrust. Door oplettende buurtbewoners is een paar uur later een persoon aangehouden die wordt verdacht van het aanbrengen van het explosief. De politie onderzoekt de achtergronden van deze aanslag.

‘De veiligheid en openbare orde is in gevaar als we dit appartement niet sluiten’, aan het woord is burgemeester Jan Nieuwenburg. ‘Het is van belang om de inwoners in deze buurt een veilige omgeving te bieden. Die overweging heeft geleid tot deze noodzakelijke sluiting. We willen met het sluiten ook een duidelijk signaal afgeven. Zowel aan omwonenden dat wij hun veiligheid van groot belang vinden, maar ook aan de dader(s) dat wij bereid zijn vergaande maatregelen te nemen.’

Oproep getuigen

De politie zoekt nog steeds getuigen of mensen die meer kunnen vertellen over deze explosie. Dat kan bij de politie (telefoonnummer 0900-8844), maar ook anoniem via Meld Misdaad Anoniem (0800-7000).